בלוג נדל"ן בשרון

טיפים ועצות למשכירי דירות

יש לך דירה בכפר סבא או בכל מקום אחר - ואתה רוצה להשכיר אותה - וגם לישון בשקט ולהיות מוגנים - מה כדאי ומומלץ לעשות כדי להבטיח הכנסה טובה מהנכס ולשמור על הנכס ועל זכויותיך כבעליו?

כמו בכל דבר בחיים - גם בעת השכרת נכס רצוי וחשוב להתייעץ עם מומחים בתחום בשרותיהם על מנת למקסם את הרווח הגלום בעסקה עתידית.

אנו מתמחים בטיפול בנכסים להשכרה בכפר סבא - כולל ייצוג בעל הנכס מול הדיירים בכל תקופת השכירות. נשמח להעמיד את שירותינו למענך וכמובן להמליץ בפניך מה לעשות.

אז - מה כדאי לעשות כדי שהדירה להשכרה תהיה נכס ולא נטל ?

הכן את הדירה בכפר סבא לקראת ההשכרה:

צבע את הדירה להשכרה, שפץ ותקן את מה שצריך - כדאי לזכור שכדי להכניס כסף - צריך להוציא. ודא שהדירה בכפר סבא שאתה משכיר תהיה במצב טוב והכן את הבית לדייר הנכנס. תן לו להרגיש שהנכס איכותי וטוב והוכן לקראתו.

ככל שהנכס יהיה מסודר יותר כך תוכל לדרוש שכר דירה בכפר סבא גבוה יותר עבור הנכס וכך גם ההוצאות שלך במהלך תקופת השכירות תהיינה פחותות - כי הנכס יהיה תקין ומסודר. כמובן שתוכל לדרוש מהדייר הן לשמור על הנכס והן להחזיר לך אותו בתום תקופת השכירות כשהוא תקין כפי שקיבל אותו.

לחילופין - ניתן להשכיר את הדירה במצבה as is - אך אז לא תוכל לדרוש מהשוכר להחזירה צבועה ומסודרת.

חשוב להגדיר החוזה השכירות איך השוכר מחוייב להחזירה בתום תקופת השכירות.

תכנן את הכנסת הדייר לדירה בכפר סבא מראש:

אתה יודע מתי אתה מפנה את הדירה בכפר סבא או מתי הדייר היוצא מחזיר לך אותה ומה יהיה מצבה של הדירה בכפר סבא בעת ההחזרה - לכן תכנן האם לקחת פרק זמן לשיפוץ והכנת הדירה בכפר סבא או להכניס שוכרים ברצף. אם תציג את הדירה בכפר סבא כשהיא לא במצב טוב תתקשה לאתר עבורה שוכרים ראויים.

זה לא סוד שיש תקופות שנה טובות יותר להשכרה - בעיקר בקיץ - לכן, רצוי לתכנן כך שהכנסת דייר חדש תהיה בתקופה בה ניתן למקסם את ההכנסה מהדירה ובה קל יותר לאתר שוכר מתאים.

קבע את מחיר השכירות המבוקש בצורה ריאלית:

בעלי דירות נוטים לעתים להפריז במחירי השכירות שהם מבקשים. המחיר המבוקש לנכס נקבע בהתאם למחירים המקובלים בשוק ומצבו של הנכס. כאמור, גם לתקופה בשנה בה מוציאים את הנכס להשכרה יש השפעה על המחיר - בקיץ ניתן בדרך כלל לדרוש מחירים מעט גבוהים יותר מאשר בתקופת החורף.

כמו תמיד, כדאי בתחילת הדרך לדרוש מחיר גבוה יותר - אבל לא מחיר מוגזם שיגרום לכך שהנכס "יישרף" בשוק ויבריח דיירים טובים.

יש להקפיד על כך שתקבל מראש, במזומן, את תשלום דמי השכירות לחודש הראשון - אם התשלום על בסיס חודשי - וכן - שיהיו בידיך המחאות לכל יתרת התקופה או שתקבל הוראת קבע בנקאית לביצוע התשלום.

בחר בצורה שקולה את הדייר הפוטנציאלי:

רצוי לראיין כל דייר פוטנציאלי ולהכיר אותו קודם כל בהבט האישי - האם נראה לך, בעל הנכס, שהדייר ואתה תסתדרו ביניכם. דייר שאין איתו "כימיה" רצוי שלא להכניס לנכס שלך.

כמובן שיש לבדוק לעומק את היכולות הכספיות של הדייר. חובה לדרוש מהדיירים הוכחת הכנסה - תלושי שכר לשכירים או אישור מרואה חשבון על ההכנסות לעצמאיים. מקובל גם לבקש לראות העתקי דפי חשבונות בנק של הדייר הפוטנציאלי.

אם מדובר על דייר העובר מדירה שכורה אחרת - אפשר לדרוש לשוחח עם בעל הדירה בה גר השוכר כדי לקבל חוות דעת.

זכור שלעתים כדאי להתפשר בגובה שכר הדירה בכפר סבא כדי לקבל דייר טוב שישמור לנו על הנכס ואיתו נוכל להיות רגועים.

הגדר מראש מהם הבטחונות שתרצה במסגרת החוזה עם השוכר:

אתה כבעל נכס צריך להגן על עצמך מפני מצבים בהם הדייר לא ישלם את שכר הדירה בכפר סבא או שלא ירצה לפנות את הנכס בזמן או שחלילה ייגרם נזק לנכס. לכן, אתה חייב לדרוש בטחונות מתאימים. ערבות בנקאית היא הבטחון הטוב ביותר אך דיירים רבים מתקשים להעמידה ובמרבית המקרים לא ניתן לקבלה - משום שהיא מחייבת את השוכרים לסגור סכום כסף גדול בבנק כבטחון לערבות.

בדרך כלל מקובל לדרוש דרוש שטר חוב בגובה שכירות ל- 3 - 4 חודשים וכן - צ'ק בטחון אישי.

תמיד - צרף ערבות אישית של ערב או שניים בהתאם לשיקול דעתך - ערבים שיחתמו הן על שטר החוב והן על ערבות אישית.

בנוסף, הקפד לדרוש בטחונות שיבטיחו תשלום כל החובות על ידי הדייר - מים, חשמל, עירייה, גז, ועד בית וכדומה.

תקופת השכירות:

אנו ממליצים להתחיל את ההתקשרות עם דייר חדש בשנה אחת בלבד - אל תתפתה להשכיר את הנכס מייד בתקופת השכירות הראשונה לדייר ליותר משנה משום שהשנה הראשונה היא "שנת הכרות ומבחן".

גם אם הדיירים נראים לנו מצוינים לפני שנכנסו לגור בדירה בכפר סבא - ייתכן וטעינו. עדיף לחפש דייר חדש בתום שנה מאשר להשאר "תקוע" עם דייר לא מתאים.

שים לב שהגדרת אופציה להארכת שכירות שמורה בדרך כלל לדייר - אך ניתן להתנות את מימושה גם בהסכמתך כבעל הנכס. למשל על ידי קביעה שהיה והשוכר ירצה לממש את האופציה - הדבר מותנה בהסכמה ביניכם על גובה שכר הדירה.

שמירה על הנכס:

הקפד לוודא שהדייר מחויב לשמור על הנכס במצב טוב כפי שמסרת לו אותו. כמו כן הגדר באיזה מצב הדיירים יחזירו לך את הנכס - האם עליהם, למשל, לצבוע את הנכס או לא.

במידה וישנה תכולה בנכס (רהיטים, מזגנים, מוצרי חשמל וכדומה) - הגדר מה אחריות הדייר בנוגע לשמירתם ותקינותם וכמובן - מצבם בעת החזרת הנכס אליך. זכור שכל תיקון עולה כסף רב.

אנו ממליצים לבטח את הנכס בביטוח מבנה. כיום גם ניתן לבטח מוצרי חשמל הנמצאים בנכס. זה רצוי כדי להמנע מהוצאות גדולות במצבים בהם תקרה תקלה כלשהי במהלך תקופת השכירות. זול יותר לשלם ביטוח והשתתפות עצמית מאשר לתקן נזקים בכסף מלא.

אם אינך זמין לטפל בדירה להשכרה - למשל אם אתה ב"רילוקיישן" בחו"ל או גר במקום מרוחק - רצוי למנות אדם שייצג אותך כלפי השוכרים. בין השירותים שאנו נותנים ללקוחותינו - גם שירותי ניהול נכסים מושכרים. נשמח לעמוד לרשותכם.

השימוש בנכס המושכר

הקפד על כך שהנכס ישמש למגורים בלבד - אלא אם כן תסכם אחרת עם השוכר. שים לב ששימוש בדירת מגורים שלא למטרת מגורים - יש לו משמעות כספית עבורך כשתרצה למכור את הנכס, בעיקר בהבטי מיסוי וגם בהבטי מצב הנכס. למשל - נכס בו מופעל גן ילדים - לא ניתן למכור בעתיד במחיר הזהה למחרי נכס ששימש למגורים.

שמור על זכויותיך כבעל נכס:

הקפד לוודא שבין השאר תוכל לבקר בדירה בכפר סבא במהלך תקופת השכירות כדי לעמוד על מצבה.

כמו כן - היה ותרצה למכור את הדירה בכפר סבא ודא שלא תהיה מניעה לכך בהתקשרות עם הדייר.

חשוב להגדיר מתי מותר לך לבקר בדירה ובאיזה תנאים ומתי תוכל להציגה פני שוכרים חדשים או בפני קונים אם תרצה להוציא את הדירה למכירה. מומלץ להגדיר ימים ושעות בצורה מפורטת.

הקפד על כך שההדייר השוכר את הדירה להשכרה שלך לא יהיה מעורב בקבלת החלטות הנוגעות לבניין המגורים - שיפוץ וכדומה - שכן החלטות אלה הן בעלות משמעות כספית עבורך, בעל הדירה להשכרה.

חוזה השכירות:

יש להכין חוזה שכירות מפורט בו יוגדרו כל הנושאים שהוזכרו פירוט אינו מיותר אלא מיועד למנוע מחלוקות בעתיד.

אין להכניס שוכר לדירה מבלי להחתימו על הסכם שכירות ובלי לקבל את כל הבטחונות והערבויות הנדרשות מראש.

ניתן לחתום על חוזה שכירות שמכינים לבד או להוריד חוזה סטנדרטי מהאינטרנט. עם זאת, אנו ממליצים לא להמר ולא לחסוך בנקודה זו ולהעזר בשירותיו של עורך דין כדי להכין חוזה שיגן עליך על הצד הטוב ביותר.

נשמח להמליץ בפניך על עורך דין מתאים שייצג אותך על הצד הטוב ביותר מבין עורכי הדין עימם אנו בקשרי עבודה כאן בכפר סבא.

לסיכום:

טוב שיש נכס מניב - אבל - חשוב לשמור על הנכס ולהגן על הבעלים - כך שהנכס לא יהפוך לנטל.


נשמח להעמיד לרשותך את שרותינו להשכרת הנכס שלך ולטיפול בו בתקופת ההשכרה. 

 רענן שיווק נדל

 

כדי שתהנו מעסקת נדל"ן מוצלחת - השירות שלנו יעזור לכם לחסוך זמן וכסף.

השירות שלנו הוא הרווח שלכם - הערך המוסף שלנו הוא החיסכון שלכם !!!

אנו ברענן שיווק נדל"ן נשמח לעמוד לרשותכם בטלפון 09-7671010 או במייל Office@RRE.co.il

 

טיפים ועצות למשכירי דירות
מצאו את הבית הבא שלכם מצאו את הבית הבא שלכם
מצאו את הבית הבא שלכם
מכירה/השכרה
יישוב
אזור / שכונה
בית ספר (בכפר סבא)
סוג הנכס
סוג הנכס משני
מחיר
מספר חדרים
קומה
מספר נכס
מעלית
חניה
מ. שמש
גישה לנכים
שם הסוכן
חיפוש חופשי
סגור חיפוש

צרו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שתפו במדיות החברתיות

הנכסים שלנו נכסים למכירה נכסים להשכרה נמכר הושכר