בלוג נדל"ן בשרון

טיפים ועצות למשכירי דירות

 

יש לך דירה בכפר סבא ואתה רוצה להשכיר אותה - וגם לישון בשקט ולהיות מוגנים - מה כדאי ומומלץ לעשות כדי להבטיח הכנסה טובה מהנכס ולשמור על הנכס ועל זכויותיך כבעליו?

 

כמו בכל דבר בחיים - גם בעת השכרת נכס רצוי וחשוב להתייעץ עם מומחים בתחום בשרותיהם על מנת למקסם את הרווח הגלום בעסקה עתידית.

 

אנו מתמחים בטיפול בנכסים להשכרה בכפר סבא - כולל ייצוג בעל הנכס מול הדיירים בכל תקופת השכירות. נשמח להעמיד את ששרותינו למענך וכמובן להמליץ בפניך מה לעשות.

 

אז - מה כדאי לעשות ?

 

 

הכן את הדירה בכפר סבא לקראת ההשכרה:

 

צבע אותה, שפץ ותקן את מה שצריך - כדאי לזכור שכדי להכניס כסף - צריך להוציא. ודא שהדירה בכפר סבא שאתה משכיר תהיה במצב טוב והכן את הבית לדייר הנכנס. תן לו להרגיש שהנכס איכותי וטוב והוכן לקראתו. ככל שהנכס יהיה מסודר יותר כך תוכל לדרוש שכר דירה בכפר סבא גבוה יותר עבור הנכס וכך גם ההוצאות שלך במהלך תקופת השכירות תהיינה פחותות - כי הנכס יהיה תקין ומסודר. כמובן שתוכל לדרוש מהדייר הן לשמור על הנכס והן להחזיר לך אותו בתום תקופת השכירות כשהוא תקין כפי שקיבל אותו.

 

תכנן את הכנסת הדייר לדירה בכפר סבא מראש:

 

אתה יודע מתי אתה מפנה את הדירה בכפר סבא או מתי הדייר היוצא מחזיר לך אותה ומה יהיה מצבה של הדירה בכפר סבא בעת ההחזרה - לכן תכנן האם לקחת פרק זמן לשיפוץ והכנת הדירה בכפר סבא או להכניס שוכרים ברצף. אם תציג את הדירה בכפר סבא כשהיא לא במצב טוב תתקשה לאתר עבורה שוכרים ראויים.

קבע את מחיר השכירות המבוקש בצורה ריאלית:

בעלי דירות נוטים לעתים להפריז במחירי השכירות שהם מבקשים. המחיר המבוקש לנכס נקבע בהתאם למחירים המקובלים בשוק ומצבו של הנכס. גם לתקופה בשנה בה מוציאים את הנכס להשכרה יש השפעה על המחיר - בקיץ ניתן בדרך כלל לדרוש מחירים מעט גבוהים יותר מאשר בתקופת החורף.

כמו תמיד, כדאי בתחילת הדרך לדרוש מחיר גבוה יותר - אבל לא מחרי מוגזם שיגרום לכך שהנכס "יישרף" בשוק.

 

בחר בצורה שקולה את הדייר הפוטנציאלי:

 

רצוי לראיין כל דייר פוטנציאלי ולהכיר אותו קודם כל בהבט האישי - האם נראה לך, בעל הנכס, שהדייר ואתה תסתדרו ביניכם. דייר שאין איתו "כימיה" רצוי שלא להכניס לנכס שלך.

כמובן שיש לבדוק לעומק את היכולות הכספיות של הדייר. חובה לדרוש מהדיירים הוכחת הכנסה - תלושי שכר לשכירים או אישור מרואה חשבון על ההכנסות לעצמאיים. מקובל גם לבקש לראות העתקי דפי חשבונות בנק של הדייר הפוטנציאלי.

זכור שלעתים כדאי להתפשר בגובה שכר הדירה בכפר סבא כדי לקבל דייר טוב שישמור לנו על הנכס ואיתו נוכל להיות רגועים.

 

הגדר מראש מהם הבטחונות שתרצה במסגרת החוזה עם השוכר:

 

אתה כבעל נכס צריך להגן על עצמך מפני מצבים בהם הדייר לא ישלם את שכר הדירה בכפר סבא או שלא ירצה לפנות את הנכס בזמן או שחלילה ייגרם נזק לנכס. לכן, אתה חייב לדרוש בטחונות מתאימים. ערבות בנקאית היא הבטחון הטוב ביותר אך דיירים רבים מתקשים להעמידה. אם תהיה מוכן להתפשר - דרוש שטר חוב ותמיד - צרף ערבות אישית של ערב או שניים.

בנוסף, הקפד לדרוש בטחונות שיבטיחו תשלום כל החובות על ידי הדייר - מים, חשמל, עירייה, גז, ועד בית וכדומה.

 

תקופת השכירות:

 

אנו ממליצים להתחיל את ההתקשרות עם דייר חדש בשנה אחת בלבד. אל תתפתה להשכיר את הנכס מייד בתקופת השכירות הראשונה לדייר ליותר משנה. השנה הראשונה היא "שנת הכרות ומבחן". גם אם הדיירים נראים לנו מצוינים לפני שנכנסו לגור בדירה בכפר סבא - ייתכן וטעינו. עדיף לחפש דייר חדש בתום שנה מאשר להשאר "תקוע" עם דייר לא מתאים.

שים לב שהגדרת אופציה להארכת שכירות שמורה בדרך כלל לדייר - אך ניתן גם לנסות להתנות את מימוש האופציה גם בהסכמתך כבעל הנכס.

 

שמירה על הנכס:

 

הקפד לוודא שהדייר מחויב לשמור על הנכס במצב טוב כפי שמסרת לו אותו. כמו כן הגדר באיזה מצב הדיירים יחזירו לך את הנכס - האם עליהם, למשל, לצבוע את הנכס או לא.

במידה וישנה תכולה בנכס (רהיטים, מזגנים, מוצרי חשמל וכדומה) - הגדר מה אחריות הדייר בנוגע לשמירתם ותקינותם וכמובן - מצבם בעת החזרת הנכס אליך. זכור שכל תיקון עולה כסף רב.

אנו ממליצים לבטח את הנכס בביטוח מבנה. כיום גם ניתן לבטח מוצרי חשמל הנמצאים בנכס. זה רצוי כדי להמנע מהוצאות גדולות במצבים בהם תקרה תקלה כלשהי במהלך תקופת השכירות. זול יותר לשלם ביטוח והשתתפות עצמית מאשר לתקן נזקים בכסף מלא.

שמור על זכויותיך כבעל נכס:

הקפד לוודא שבין השאר תוכל לבקר בדירה בכפר סבא במהלך תקופת השכירות כדי לעמוד על מצבה. כמו כן - היה ותרצה למכור את הדירה בכפר סבא ודא שלא תהיה מניעה לכך בהתקשרות עם הדייר.

 

חוזה השכירות:

 

ניתן לחתום על חוזה שכירות שמכינים לבד או להוריד חוזה סטנדרטי מהאינטרנט. עם זאת, אנו ממליצים לא להמר ולא לחסוך בנקודה זו ולהעזר בשירותיו של עורך דין כדי להכין חוזה שיגן עליך על הצד הטוב ביותר. נשמח להמליץ בפניך על עורך דין מתאים שייצג אותך על הצד הטוב ביותר מבין עורכי הדין עימם אנו בקשרי עבודה כאן בכפר סבא.

 

לסיכום:

 

טוב שיש נכס מניב - אבל - חשוב לשמור על הנכס ולהגן על הבעלים.

נשמח להעמיד לרשותך את שרותינו להשכרת הנכס שלך ולטיפול בו בתקופת ההשכרה. 

מצאו את הבית הבא שלכם מצאו את הבית הבא שלכם
מכירה/השכרה
יישוב
אזור / שכונה
בית ספר (בכפר סבא)
סוג הנכס
סוג הנכס משני
מחיר
מספר חדרים
קומה
מספר נכס
מעלית
חניה
מ. שמש
גישה לנכים
שם הסוכן
חיפוש חופשי

צרו קשר

מלאו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

שתפו במדיות החברתיות

הנכסים שלנו נכסים למכירה נכסים להשכרה נמכר הושכר